Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Get Adobe Flash player

V (Z)biegowisko w relacji Jacka.

W dniach 6, 7, 8 lutego 2015 r. odbyło się coroczne, piąte już (Z)biegowisko narciarskie - zlot narciarzy turystów w malowniczej dolinie Wisłoki i gościnnej Radocynie. Uczestnicy zakwaterowali się w hotelu u pani Wioli już w piątek, rozpoczynając imprezę tradycyjną biesiadą.  Była gitara, tańce i dużo wspomnień. W sobotę punktualnie o 9.00 narciarze wyruszyli na trasę w dwóch grupach.

Pierwsza, prowadzona przez Janusza Lewka, pokonała trasę z Radocyny na Wilusia i dalej, wzdłuż granicy państwa, przez Konieczną dotarła na Beskidek.  Stamtąd, przecinając wieś Konieczną, ruszyła w stronę Łysej Góry i dalej drogami leśnymi dotarła do Radocyny. Druga grupa prowadzona przez Zdzisia Musiała pokonała podobną pętlę, skracając tylko ostatni odcinek w Koniecznej.

Pogoda była wymarzona: dużo śniegu, wspaniała widoczność na ośnieżone i oszronione szczyty gór.  Lekki mróz powodował, że narty jechały bez smarowania.

Sobota zakończona została oczywiście biesiadą w hotelu Radocyna.

Niedziela powitała uczestników zupełnie inną pogodą.  Śnieżyca i wiatr nie zniechęciły nikogo i dwie grupy znowu wyruszyły na trasy. Tym razem z Radocyny w stronę Nieznajowej wzdłuż Wisłoki, a potem na Spełzly Las. Tu grupy  rozdzieliły się:  pierwsza dotarła do celu przez Czarną , druga przez Suchą i Żydówkę.

Impreza była bardzo udana, wzięło w niej udział około 40 osób i jeden pies. Strat żadnych, poza jedną kąpielą (pozdrawiamy Jurka) i  jednym rozciętym kolanem. Uczestnicy przyjechali z wielu miast Polski, m. innymi z Kielc, Żor, Jasła, Rzeszowa, Krakowa, Nowego Sącza i Piwnicznej, a najliczniejszą grupą byli oczywiście gorliczanie. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i prosimy o rezerwację czasu na przyszłoroczne VI (Z)biegowisko.

Jacek Żerański

Warunki pogodowe

data: 22.03.2018

Temperatura:    1 (godz. 9.00)


Pokrywa śnieżna:   10 - 40 cm

Warunki narciarskie:  średnieRodzaj śniegu:   puszysty


Zachmurzenie:  bezchmurnie/słonecznie

Znajdź nas na Facebooku

Pogoda w Małastowie

Nasz Partner