Get Adobe Flash player

Komunikat z imprezy "DO UPADŁEGO". Oryginalna formuła, ciekawa oprawa (np. świerkowe wieńce dla zwycięzców), dobrze przygotowana trasa - informacje i galeria

KOMUNIKAT

 

z  imprezy narciarskiej „Do Upadłego”

Impreza została rozegrana na trasach biegowych w Krzywej w gminie Sękowa i dookoła góry Obszar. Imprezę przeprowadzono przy dobrej pogodzie, na lekko zmrożonym śniegu.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa wraz z Nadleśnictwem Gorlice, we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji z Gorlic, w partnerstwie z Gminą Sękowa i Starostwem Powiatowym Gorlice.

Wyniki:

Dziewczęta  młodsze 0,5 km:

1. Olejarz Roksana                            2009      Śnieżne Trasy Krzywa                        04 min 43,5 sek

Chłopcy  młodsi  0,5 km:

Nykiel Ksawery                           2011      Śnieżne Trasy Krzywa                         04 min 59,6 sek

Dziewczęta 1 km:

1. Nykiel Sandra                               2007      Śnieżne Trasy Krzywa                        06 min 11,5 sek

2. Wróbel Beata                                2008      Śnieżne Trasy Krzywa                        09 min 44,1 sek

Chłopcy 1 km

1. Ślęzak Bartosz                      2007      Nowy Sącz                                       07 min 03,5 sek

2. Michalewicz Mateusz              2007      Śnieżne Trasy Krzywa                         07 min 16,5 sek

3. Michalewicz Miłos                  2008      Śnieżne Trasy Krzywa                        10 min 25,1 sek

4. Ścibor Szymon                      2008      Wojnicz                                            12 min 19,5 sek

5. Gorzkowski Miłosz                 2008                                                             23 min 30,0 sek

Dziewczęta starsze  2 km :

1. Nykiel Natalia                       2005      Śnieżne Trasy Krzywa                         12 min 50,2 sek

2. Michalewicz Kamila                2006      Śnieżne Trasy Krzywa                         14 min 30,4 sek

3. Jucha Julia                           2005      Śnieżne Trasy Krzywa                         14 min 55,0 sek

Chłopcy starsi  2 km :

1. Ślęzak Kacper                       2005      Nowy Sącz                                       11 min 24,1 sek

Młodziczki  2 km :

1.      Olejarz Anita                   2003      Śnieżne Trasy Krzywa                         16 min 29,3 sek

2. Jawor Aleksandra                   2003      Śnieżne Trasy Krzywa                         16 min 30,1 sek

Junior  3 km :

1.  Szumiec Dominik                      2003      JSC Jasło                                           17 min 59,0 sek

Kobiety – Seniorka I:

1. Marszałek Ewa              1976      Śnieżne Trasy Krzywa Skipol       5 okrążeń              3:45:00

2. Jadwiga Cieśla              1984      Gorlice                                     4 okrążenia           3:26:00

3. Kmak Nina                   1989      Grybów                                    3 okrążenia           3:06:30

4. Paszyńska Elwira           1977      Biecz                                       3 okrążenia           3:15:53

5. Czerniak Magdalena        1982      Feleczyn                                  2 okrążenia           2:28:20

6. Niedziela Katarzyna        1986      Śnieżne Trasy Krzywa                 2 okrążenia           2:40:02

7.   Kalisz Katarzyna          1995       Śnieżne Trasy Krzywa               1 okrążenie           1:14:15

Seniorka II:

1. Ferenc Idalia                        1968      DKiT Klimkówka                   3 okrążenia           3:50:01

2. Mosoń Irena                         1954      Gorlice                               2 okrążenia           2:45:30

3. Drzymała Jolanta                  1964      Gorlice                                2 okrążenia          2:45:31

4. Nastałek Marta                     1958      Kraków                                2 okrążenia           2:46:01

5. Rybczyk Maria                      1960      Gorlice                                1 okrążenie          1:35:07

6. Śmiałogórska Elżbieta            1970      Bielsko-Biała                        1 okrążenie          2:53:03

Mężczyźni – senior I:

1. Mosoń Wiktor               1975      MUKS Jedlicze                       8 okrążeń              4:01:42

2. Szumiec Łukasz            1977      JSCV Jasło                            7 okrążeń              3:45:00

3. Staroń Jacek                1977      KrosSki RemSport                  7 okrążeń              3:58:45

4. Wajda Daniel               1988      Hańczowa                             6 okrążeń              3:17:00

5. Ślęzak Marek               1978      Nowy Sącz                            5 okrążeń              3:40:55

6. Wahling Wojciech          1975      Opole                                  5 okrążeń              4:01:40

7. Bubniak Wiktor             1979                                                 4 okrążenia           4:11:40

8. Rębisz Paweł                1977      Nadleśnictwo Łosie                 4 okrążenia           3:16:00

9. Górski Bartłomiej          1973      KrosSki RemSport                  4 okrążenia           3:26:02

10. Rusinko Michał            1973      Biecz                                    3 okrążenia           3:14:55

11. Maślerz Tomasz           1976      Gorlice                                  3 okrążenia           3:15:53

12. Niedziela Wiktor          1993      Śnieżne Trasy Krzywa               2 okrążenia           2:35:41

Senior II:

1. Kustroń Bogdan             1965      KrosSki RemSport                      8 okrążeń              3:51:00

2. Żerański Jacek              1957      Śnieżne Trasy Krzywa Skipol        6 okrążeń              3:30:35

3. Kapitan Krzysztof          1965      Wrocław                                   6 okrążeń              3:46:00

4. Zajdel Piotr                  1970      KrosSki RemSport                      6 okrążeń              3:50:00

5. Kostkiewicz Sebastian    1965      Gorlice                                     6 okrążeń              3:57:01

6. Niedziela Bogdan           1957      Śnieżne Trasy Krzywa Skipol       5 okrążeń              3:27:02

7. Lisowicz Bogdan            1969      Gorlice                       zaliczone 5 okrążeń (+1)       4:13:07

8. Barszcz Stanisław          1950      Śnieżne Trasy Krzywa                5 okrążeń              3:47:00

9. Kuruc Mateusz               1997      Hańczowa                                 4 okrążenia           2:10:08

10. Paryś Piotr                  1966      Jasło                                        3 okrążenia           2:16:15

11. Trzaskoś Adam            1961      Libusza                                     3 okrążenia           3:00:02

12. Jucha Jerzy                 1960      Śnieżne Trasy Krzywa                 3 okrążenia           3:00:03

13. Ślęzak Stanisław          1939      Świniarsko                                3 okrążenia           3:28:12

14. Piotrowski Jan              1952      Libusza                                     2 okrążenia           2:59:15

15. Kuk Stanisław              1939      Gorlice                                     1 okrążenie          1:25:46

16. Furmanek Czesław       1953      Jasło                                        1 okrążenie          2:30:40

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie i Nadleśnictwo Gorlice.  Trasę zabezpieczała Grupa Krynicka GOPR – Sekcja Operacyjna Gorlice. Zwycięzcom na podium fanfary grał przedstawiciel Nadleśnictwa Gorlice.

Na uczestników czekał smaczny bigos, żurek, kiełbasa pieczona przy ognisku  i gorąca herbata.

Ze względu na sportowo - rekreacyjny charakter imprezy, organizatorzy nie narzucali techniki biegu. Trasa biegła w większości drogą leśną, udostępnioną na tą imprezę przez Nadleśnictwo Gorlice. Została dobrze ubita rartakiem pod krok łyżwowy, na całej długości założony był również ślad do „klasyka”.  Uczestnicy imprezy zgodnie podkreślali dobre przygotowanie oraz konfigurację trasy. Pętla liczyła 7 470m.

Oprócz biegu głównego, w trakcie imprezy przeprowadzono współzawodnictwo dla dzieci i młodzieży na pętlach o dł. 500 m i 1 km.  Wszyscy startujący otrzymali dyplomy i nagrody.

Sekretarz zawodów:          Danuta Świerk Maryńczak

 

Warunki pogodowe

data:   15.03.2017

Temperatura:     2 (godz. 9.00)


Pokrywa śnieżna:   0 - 20 cm

Warunki narciarskie:  brak



Rodzaj śniegu:  mokry


Zachmurzenie:   całkowite

Znajdź nas na Facebooku

Pogoda w Małastowie

Nasz Partner