Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Get Adobe Flash player

Regulamin

imprezy sportowo-rekreacyjnej w narciarstwie biegowym "Do Upadłego"

Termin31.01.2021 (niedziela) godz.10:00 - 15:00

Miejsce: rejon góry Obszar, trasy biegowe w Krzywej  w gminie Sękowa.

 

Organizator:

Komitet Organizacyjny

Współorganizatorzy:

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice

Patronat:

Polski Związek Narciarski

Patronat medialny:

Portal skipol.pl

Partnerzy:

Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Sękowa, Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej, Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów-Regietów", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach, Grupa Krynicka GOPR – Sekcja Operacyjna Gorlice.

Cel imprezy:

• krzewienie masowego uprawiania biegów narciarskich i turystyki narciarskiej;

• upowszechnianie form aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu;

• promocja piękna krajobrazowego polskich regionów;

• aktywizacja i integracja lokalnych, gminnych, powiatowych i regionalnych podmiotów samorządowych;

• aprobata społeczna dla działań statutowych Polskiego Związku Narciarskiego.

· propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywny wypoczynek.

· popularyzacja aktywnej turystyki narciarskiej w Małopolsce.

· promocja zimowej oferty Małopolski i tras narciarskich „Śnieżne Trasy Przez Lasy

Kontakt:

Stefan Maryńczak tel. 695 869 090 email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje: www.snieznetrasy.pl zakładka: Aktualności; Facebook:  Śnieżne trasy przez lasy

Program imprezy:

Zawody polegają na pokonaniu w czasie 4 godz. jak największej ilości okrążeń, na pętli o długości około 7,5 km, bez narzucania stylu biegowego. Przy równej ilości okrążeń, decyduje lepszy czas.

Godz. 10:00 – 14:00 współzawodnictwo dla zawodniczek i zawodników rywalizujących w Pucharze Polski Amatorów

Godz. 10.05 – 14.05 współzawodnictwo pozostałych zawodniczek i zawodników

Godz. 15:00 -  ogłoszenie wyników, wręczenie medali, upominków i dyplomów, losowanie nagród, zakończenie części sportowej.

Podział na kategorie, w których odbywać się będzie rywalizacja:

Zawodniczki i zawodnicy rywalizujący w Pucharze Polski Amatorów PZN:

 

Kategorie

Rocznik*

Wiek*

K i M 20

2002-1992

19-29

K i M 30

1991-1982

30-39

K i M 40

1981-1972

40-49

K i M 50

1971-1962

50-59

K i M 60

1961-1952

60-69

K i M 70

1951-1942

70-79

K i M 80

1941- i poniżej

80-> i więcej

 

*powyższy rocznik / wiek obowiązują na rok 2021

Zawodniczki i zawodnicy nie rywalizujący w PPA PZN:

K i M I rocznik  2003 – 1976

K i M II rocznik  1975 i starsi

Organizator planuje bieg ze startu wspólnego, ale forma startu może ulec zmianie, ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne, związane z pandemią. Zawody zostaną rozegrane na trasie  w formie pętli.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane będą od 18 stycznia 2021r. Szczegółowa informacja n.t. zgłoszeń podana zostanie w Komunikacie nr.1 w dniu 17 stycznia 2021r.

Warunki uczestnictwa:

W imprezie mają prawo startu wszyscy chętni, dysponujący dobrym stanem zdrowia.

W określonym przez Organizatora terminie i miejscu uczestnik wypełni Kartę Zgłoszeniową zawodów zaliczanych do Pucharu Polski Amatorów w biegach narciarskich PZN (zawodnicy rywalizujący w PPA PZN),oraz Kartę Zgłoszeniową do zawodów (zawodnicy nie rywalizujący w PPA PZN) Wypełniając Kartę Zgłoszeniową uczestnik akceptuje poniższe postanowienia: Organizator, wszystkie osoby i podmioty z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem i organizacją imprezy nie ponoszą odpowiedzialności wobec uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po imprezie. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność i ryzyko. Uczestnicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie szkody jakie wystąpią w związku z ich startem w imprezie. Przez akceptację poniższej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa do dochodzenia wszelakich roszczeń od organizatora lub jego zleceniobiorców w razie wypadku lub szkody związanej z imprezą: „Zapewniam, że stan zdrowia, w jakim się znajduję umożliwia mi udział w imprezie. Przyjmuję do wiadomości, że jeśli w związku z udziałem w imprezie doznam uszczerbku na zdrowiu, szkody rzeczowej lub majątkowej nie mogę wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatora. Przyjmuję do wiadomości, że moim obowiązkiem jest przestrzegać zarządzeń służb porządkowych oraz warunków regulaminu. Zgadzam się z warunkami uczestnictwa i zgłaszam swoje uczestnictwo w zawodach będących pod patronatem PZN. Zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z moją osobą, a także wyniki z moimi danymi osobowymi mogą być wykorzystane przez organizatorów, sponsorów, prasę, radio i telewizję na potrzeby marketingowe i promocji imprezy. Swoim podpisem zapewniam, że zapoznałem się z wszystkimi warunkami regulaminu zawodów i wypełniłem Kartę Zgłoszeniową zgodnie z prawdą oraz kompletnie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w tym także dla potrzeb działań marketingowych i promocyjnych podejmowanych przez organizatorów i sponsorów zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133, poz.883 z (późn. zm.)”.

Organizator nie zwraca opłaty startowej osobom, które:

• wystartowały i nie ukończyły zawodów,

• z przyczyn niezależnych od organizatora nie stawiły się na zawodach.

Zawodnicy podczas biegu zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu szczegółowego opublikowanego przez Organizatorów oraz odnoszenia się z należytym szacunkiem do innych uczestników zawodów, sędziów, organizatorów, służb porządkowych oraz medycznych na trasie. Zawodnicy zobowiązani są do kulturalnego zachowania, przestrzegania zasad fair play, poszanowania środowiska naturalnego.

Obowiązuje opłata startowa:

60 zł zawodnicy rywalizujący w Pucharze Polski Amatorów PZN

20 zł zawodniczki i zawodnicy nie rywalizujący w PPA PZN

Postanowienia końcowe:

1. Za zajęcie 1 miejsca w określonej kategorii zawodnik otrzymuje certyfikat na tytuł „Najbardziej Zakręconego (Zakręconej) Narciarza (Narciarki)  Śnieżnych Tras w roku 2021”.

2. Za zajęcie 2 miejsca w określonej kategorii zawodnik otrzymuje certyfikat na tytuł „Bardzo Zakręconego (Zakręconej) Narciarza (Narciarki)  Śnieżnych Tras w roku 2021”.

3. Za zajęcie 3 miejsca w określonej kategorii zawodnik otrzymuje certyfikat na tytuł  „Zakręconego (Zakręconej) Narciarza (Narciarki)  Śnieżnych Tras w roku 2021”.

4. Wszystkim uczestnikom, w ramach wpisowego, organizatorzy zapewniają gorący posiłek, herbatę, upominek.

5. Klasyfikacja zawodów i punktacja zawodników rywalizujących w ramach Pucharu Polski Amatorów PZN, prowadzona będzie zgodnie z Regulaminem Pucharu i Mistrzostw Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich – sezon 2020/2021

5. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w niniejszym regulaminie.

6. Biuro imprezy czynne będzie 31.01.2021 r. od godz. 8:00 w Centrum Narciarstwa Biegowego w Krzywej.

7. Interpretacja niniejszego Regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorom.

W przypadku złych warunków pogodowych  lub innych okoliczności, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, miejsca, sposobu przeprowadzenia  lub odwołania imprezy.

Organizator

 

 

Znajdź nas na Facebooku

Pogoda w Małastowie

Nasz Partner

Warunki pogodowe

data: 10.03.2022

Temperatura - 3Pokrywa śnieżna:   10 - 35 cm

Warunki narciarskie:   średnieRodzaj śniegu:   świeży


Zachmurzenie:  małe